Jak niewielkim nakładem zbudować dochodowy sklep online?

  • 16.07.2015
  • 6400
  • Źródło: The First Jakub Wasielewski

Specjaliści od szeroko pojętego marketingu w sieci doskonale znają realia rynku e-commerce w Polsce. Aby sklep internetowy przynosił zyski już na samym wstępie, sporą część środków trzeba zainwestować na jego reklamę, bez zaistnienia w sieci nie znajdziemy potencjalnych klientów. A co z zatowarowaniem magazynu w pożądane produkty? Procentowo właśnie to zadanie absorbuje najwięcej środków finansowych.

Jeśli traktujemy sklep internetowy jako jeden z wielu naszych projektów finansowych oraz dodatkowe źródło dochodu, to istotnym dla nas faktorem jest czas jaki poświęcimy na kompleksową obsługę sklepu (przyjmowanie zamówień, realizacja, wysyłka, zwroty, reklamacje, uzupełnianie stanów magazynowych, etc.). Rynek e-commerce w Polsce nadal jest jeszcze nienasycony. Bardziej rozeznani w tej kwestii wiedzą, że jest to szansa na uzyskanie dobrych wyników sprzedażowych w gałęzi handlu, jaką są sklepy internetowe. Jak zminimalizować koszty stawiając pierwsze kroki w handlu w sieci? To, w jaki sposób zaczniemy wpłynie na całą naszą działalność.  Warto więc oszacować i dobrze przemyśleć tą inwestycję.


Jest wiele modeli współpracy na zasadzie droppshipingu. Wszystko jest zależne od oferty hurtowni z którą chcemy nawiązać współpracę. Jednakże wyróżniamy dwa podstawowe i najpopularniejsze modele.

Model, który oferuje portal bagexpress.pl przebiega w następujący sposób:

First


1. My, jako właściciele sklepu internetowego, rejestrujemy się w systemie dropshippingowym. Nasz sklep internetowy może już funkcjonować lub może dopiero rozpoczynać swoją działalność. Możemy sprzedawać również inne produkty, pochodzące od innych dostawców, z innych kategorii, etc. Po podpisaniu umowy z hurtownią otrzymujemy rabat.
2. Klient który dokona  zakupu składa zamówienie oraz płaci cenę detaliczną.
3. Nam pozostaje tylko złożenie zamówienia w hurtowni (może się to odbywać manualnie albo automatycznie)
4. Po otrzymaniu zamówienia hurtownia kompletuje wysyłkę.
5. Poprzez system lub ręcznie dokonywana jest wpłata na konto hurtowni. Sklep płaci cenę hurtową zgodnie z uzyskanym rabatem.
6. Hurtownia wysyła towar na adres podany przez klienta.

Czy jest w tym jakiś haczyk?
Hurtownie współpracujące na zasadzie dropshippingu nie oferują sklepom cen detalicznych. Można u nich za to zyskać lukratywne rabaty. Ich procent zależny jest od warunków umowy współpracy. Rabat głównie jest zależny od kwoty za jaką kupujemy towar w hurtowni, sięgać może nawet 37% na cały asortyment. Najkorzystniejszym wariantem jest otrzymanie zniżki już na samym początku. Biorąc pod uwagę fakt, że dobrze prosperujący sklep może mieć obroty nawet 20-30 tys zł miesięcznie, 37% z tej kwoty jako zysk wydaje się bardzo dobrą propozycją.

Główną zaletą tego systemu jest fakt iż nie musimy inwestować kapitału początkowego w zakup towaru, utrzymanie powierzchni magazynowej oraz jego ochronę. Scedujemy także kwestię realizacji zamówień i organizowania wysyłki, zaoszczędzimy w ten sposób cenny czas. W takich warunkach zostaje nam sporo czasu na promocję i marketing naszego sklepu w sieci. Możemy poświęcić uwagę budowaniu relacji z klientami, działaniu w popularnych social media, czy też opracowywaniu nowych pomysłów na wzrost sprzedaży (konkursy, rabaty, zakupy grupowe). Warto zastanowić się także nad stworzeniem silnej i rozpoznawanej marki, hurtownia będzie wysyłać przesyłki pod "szyldem" naszego sklepu a nie swoim.

Sprawdzony model dropshipping-owy znajdziesz na: http://bagexpress.pl/p/4/modele-sprzedazy/drop-shipping - zarejestruj się i zarabiaj. System tej hurtowni jest wygodny również dla sprzedawców na allegro, ponieważ zawiera specjalne narzędzia do wystawiania aukcji. Moduł m.in. automatycznie importuje sprzedaż z allegro do bagexpress.pl.
First

Wcześniejsze artykuły


Newsletter - nowości wprost na e-mail
)