Pomysłodawco, przedsiębiorco, przyszły przedsiębiorco tylko do końca roku czekamy na Twoje zgłoszenie

  • 14.10.2013
  • 5432
  • Źródło: www.superinkubator.pl

Już tylko do końca roku można zgłaszać swoje pomysły w kolejnym naborze Superinkubatora Hi-Tech.  To przedsięwzięcie Wielkopolskiego Instytutu Jakości skierowane jest do osób z ciekawymi  pomysłami biznesowymi, szukających możliwości ich sfinansowania.  Pomysłodawcy mogą liczyć na pomoc Instytucji dysponującej funduszami na ten cel. Trzeba jednak wykazać się innowacyjnością.

Biznesmenom stawiającym pierwsze kroki w biznesie do tej pory ze wsparciem spieszyły głównie inkubatory przedsiębiorczości oferujące na preferujących warunkach infrastrukturę. Powstawała ona za pieniądze pozyskane z Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości , z urzędów marszałkowskich. Wielkopolski Instytutu Jakości świadczy przedsiębiorcom  z całej Polski pomoc nietypową – wsparcie kapitałowe.

Swój pomysł cechujący się innowacyjnością  i efektywnością ekonomiczną mogą zgłaszać zarówno istniejące już firmy oraz osoby nie prowadzące jeszcze żadnej działalności gospodarczej.

Propozycje można zgłaszać  korzystając ze strony www.superinkubator.pl . Na stronie projektu można zapoznać się z dokumentacją, aby dobrze przygotować się do współpracy, właściwie opisać swój pomysł.  Zgłaszany pomysł przechodzi przez kilka etapów weryfikacji. Trzeba odpowiedzieć na pytania doradców biznesowych, specjalistów w dziedzinie inwestowania, przedstawić swój model biznesowy. Pomysł musi być ciekawy i musi przynieść zysk. Nabór pomysłów trwa do końca roku, jednak po otrzymaniu dużej liczby zgłoszeń WIJ może zamknąć nabór wcześniej. Pomysły zgłoszone do końca października, rozpoczną ocenę w listopadzie.

Po zaakceptowaniu propozycji biznesowej WIJ wchodzi do spółki kapitałowo, z kwotą do 200 tysięcy euro. Udział taki musi być mniejszy niż 50 procent. Pomysłodawca może wejść do spółki ze środkami trwałymi, takimi jak hala produkcyjna lub inny lokal, może też wnieść tylko pomysł, który zostanie wyceniony przez specjalistów. WIJ wspiera przedsięwzięcie nie tylko finansowo, korzystając z funduszy pozyskanych od Polskiej Agencji  Rozwoju Przedsiębiorczości, ale i doradczo, organizacyjnie. Utworzona spółka powinna się rozwijać, generować zyski w celu wzrostu wartości. W czasie nie przekraczającym 10 lat WIJ odsprzedaje swoje udziały, najlepiej innemu z udziałowców, ale w grę wchodzi też zewnętrzna firma.

Wcześniejsze artykuły


Newsletter - nowości wprost na e-mail
)