Aktualności inwestycyjne

NFOŚiGW podpisał pierwszą umowę w ramach programu Region

15.05.2017

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zawarł z WFOŚiGW w Białymstoku pierwszą umowę w ramach nowego programu Region. Z kwoty pożyczki 33 mln zł ponad jedna trzecia zostanie wykorzystana na dofinansowanie przedsięwzięć z zakresu OZE i efektywności energetycznej, czyli na ochronę atmosfery. Do 29 września br. pozostałe wojewódzkie fundusze ochrony środowiska i gospodarki wodnej mają szansę na złożenie wniosków i określenie beneficjentów końcowych programu Region w swoich województwach. Więcej »

Małopolski Festiwal Innowacji już za tydzień

09.05.2017

Ponad 90 różnego rodzaju wydarzeń: konferencji, warsztatów, wykładów, paneli dyskusyjnych, szkoleń czy pokazów – będzie czekać na uczestników Małopolskiego Festiwalu Innowacji. Odbędzie się on między 15 a 21 maja w pięciu miastach regionu – Krakowie, Tarnowie, Chrzanowie, Słomnikach i Nowym Sączu. Więcej »

Wyzwania w transporcie dla ochrony środowiska - NFOŚiGW będzie rozmawiał o przyszłości elektromobilności w Polsce

16.02.2017

Z inicjatywy Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w piątek, 17 lutego odbędzie się debata na temat wyzwań w transporcie dla ochrony środowiska. O przyszłości elektromobilności w Polsce w siedzibie NFOŚiGW rozmawiać będą m.in.: prof. Jan Szyszko – Minister Środowiska, Krzysztof Tchórzewski – Minister Energii, a także przedstawiciele środowisk naukowych i branżowych. Więcej »

innogy: start pierwszego globalnego akceleratora energetycznego Free Electrons

03.02.2017

Wystartował pierwszy międzynarodowy akcelerator energetyczny zainicjowany przez innogy. W przedsięwzięcie zaangażowanych jest 8 globalnych przedsiębiorstw energetycznych i dwa akceleratory startupowe. Więcej »

NFOŚiGW udostępni fundusze na zmniejszenie uciążliwości wynikających z wydobycia kopalin

17.01.2017

Od 23 stycznia do 30 listopada 2017 r. można ubiegać się w Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej o dofinansowanie w ramach programu priorytetowego „Geologia i górnictwo. Część 2) Zmniejszenie uciążliwości wynikających z wydobycia kopalin”. W tym naborze do wykorzystania jest 100 mln zł w formie dotacji i pożyczki. Więcej »

E-commerce w branży budowlanej - podsumowanie i prognozy

13.01.2017

Społeczeństwo poddało się rozwojowi technologicznemu i chętnie korzysta z udogodnień, wprowadzanych na rynek przez firmy handlowe. Platformy e-commerce cieszą się coraz większym powodzeniem - z roku na rok rośnie zainteresowanie taką formą zakupów. Dla branży sprzedawców materiałów budowlanych jest to również szansa na wzrost poziomu sprzedaży. Więcej »

Uruchomiono nowe środki z programu Go to Brand na promocję polskich marek

12.01.2017

Mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa posiadające innowacyjny wyrób lub usługę mogą ubiegać się o środki z Programu Inteligentny Rozwój na działania proeksportowe. W najbliższym konkursie Go to Brand na firmy czekać będzie 200 mln złotych. Więcej »

NFOŚiGW wydaje miliardy na walkę ze smogiem

10.01.2017

Około 10 mld zł Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przeznacza na poprawę jakości powietrza w Polsce. Środki unijne i krajowe – dostępne w kilkunastu działaniach i programach priorytetowych, koordynowanych i tworzonych przez NFOŚiGW – pozwalają na bieżąco podejmować kompleksowe działania inwestycyjne, edukacyjne i monitoringowe. Więcej »

Clean Energy Hub to wsparcie rozwoju polskich innowacji w sektorze energetyki

28.12.2016

"Chcemy nie tylko przyspieszyć tworzenie polskich innowacyjnych technologii, ale również zorganizować platformę ich łatwiejszego wdrażania w dużych podmiotach sektora energii w Polsce" - udzielił informacji wiceminister energii w trakcie trwającej 21 grudnia br. konferencji Business Energy Mixer. Więcej »

O współpracy nauki z gospodarką i administracją dla rozwoju innowacyjności podczas Narodowego Kongresu Nauki we Wrocławiu

10.12.2016

W dniach 8-9 grudnia br. na Politechnice Wrocławskiej odbyła się trzecia konferencja programowa przygotowująca do Narodowego Kongresu Nauki. W panelu zatytułowanym „Uczelnia jako miejsce tworzenia innowacji dla gospodarki – zysk dla nauki czy nauka dla zysku?” wziął udział dyrektor Narodowego Centrum Badań i Rozwoju prof. Maciej Chorowski. Więcej »

Nabór na inwestycje w sektorze wytwarzania energii cieplnej z OZE

05.12.2016

Budowa nowych lub przebudowa instalacji skutkującej zwiększeniem mocy zainstalowanej jednostek wytwarzania energii cieplnej wykorzystujących biomasę (pow. 5 MWth), energię promieniowania słonecznego (pow. 2 MWth) lub energię geotermalną (pow. 2 MWth) – to typ projektów mogących ubiegać się o dofinansowanie w ogłoszonym konkursie w ramach poddziałania 1.1.1 POIiŚ 2014-2020. Do rozdysponowania jest 210 mln zł. Więcej »

Ministerstwo Rozwoju komentuje: PKB w III kwartale 2016 r.

01.12.2016

Główny Urząd Statystyczny podał szacunki wskazujące, że PKB w III kwartale 2016 r. wzrósł o 2,5 proc. w porównaniu do analogicznego okresu 2015 r., zgodnie z poprzednim szacunkiem Produktu Krajowego Brutto. Kwartalnie, wzrost PKB wyniósł 0,2 proc. Więcej »

Minister Tchórzewski: Za nami rok intensywnych prac - dobry rok dla polskiej energii

17.11.2016

- Sektor energii jest kluczowy dla całej gospodarki, bezpieczeństwa Polski i życia Polaków, którzy z prądu i ciepła korzystają każdego dnia. Dlatego ciężko pracujemy, aby zmieniać go na lepsze - mówił minister energii Krzysztof Tchórzewski 15 listopada 2016 r. w KPRM podczas podsumowania roku pracy rządu Więcej »

Mazowsze oficjalnie zakończyło perspektywę 2007-2013

14.11.2016

W zeszłym tygodniu (10 listopada 2016 r.) województwo mazowieckie wysłało ostatnie poświadczenie certyfikacyjne dotyczące budżetu na lata 2007-13. To symboliczne zamknięcie poprzedniej perspektywy finansowej. W sumie w ostatnich latach do beneficjentów trafiło 7,8 mld zł, dzięki czemu zrealizowano 2,4 tys. projektów. Więcej »

Innowacyjna firma. Wsparcie dla przedsiębiorców z Funduszy Europejskich

05.11.2016

9 listopada w Olsztynie odbędzie się spotkanie „Innowacyjna firma. Wsparcie dla przedsiębiorców z Funduszy Europejskich” organizowane przez Ministerstwo Rozwoju. Wezmą w nim udział przedstawiciele NCBR, którzy odpowiedzą m.in. o działalności badawczo-rozwojowej w Polsce oraz o przygotowaniu innowacji do wdrożenia. Więcej »

Nowa inicjatywa Ministerstwa Rozwoju: nieoprocentowane pożyczki na edukację

31.10.2016

Ministerstwo Rozwoju ogłosiło nowy konkurs dot. innowacji społecznych skierowany do osób zamierzających podnosić kwalifikacje lub kompetencje. Uczestnicy mogą otrzymać do 100 000 zł nieoprocentowanej pożyczki na udział w wybranych kursach, szkoleniach lub studiach podyplomowych. Więcej »

Wejście firm na giełdę będzie prostsze dzięki programowi 4 Stock

22.10.2016

Firmy zamierzające pozyskać finansowanie z zewnętrznych źródeł mogą skorzystać z pomocy oferowanej w Programie Inteligentny Rozwój. W kolejnej edycji konkursu 4 Stock Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zamierza rozdysponować na ten cel budżet 10,6 mln PLN. Więcej »

Investors (LP) Meeting po raz pierwszy na Venture Day 2016

13.10.2016

17-18 listopada w Gdańsku odbędą się spotkania i warsztaty dla chcących inwestować w fundusze venture capital. - Ta branża ma w Polsce imponujące perspektywy - twierdzą eksperci. O ile jednak polskie startupy mogą liczyć na duże wsparcie, to inwestorzy wciąż potrzebują okazji do wymiany doświadczeń i nawiązywania kontaktów, także pod kątem ewentualnych wspólnych inwestycji. Takie działania są normą w USA, gdzie rynek Venture Capital jest tysiąc razy większy, niż polski. Więcej »

Oszczędny biznes oparty o chmurę i środowiska wirtualne

11.10.2016

W świecie biznesu technologia chmury przestała być nowością, a zaczęła być standardem. Coraz więcej firm decyduje się na wykorzystanie tego rozwiązania, które oferuje lepszą wydajność, oszczędność czasu i pieniędzy. Więcej »

Konferencja NFOŚiGW dot. bezpieczeństwa energetycznego

10.10.2016

W dniach 11-14 października 2016 r. w ramach Międzynarodowych Targów Technologii i produktów dla Zrównoważonego Rozwoju i Usług Komunalnych POL-ECO-SYSTEM odbędzie się ogólnodostępna konferencja programowa. Program konferencji obejmuje zarówno prezentacje i panele dyskusyjne pn. "POIiŚ a bezpieczeństwo energetyczne", jak i spotkania z dziennikarzami. Będą one dotyczyły trwających i planowanych naborów. Więcej »

Polska energetyka uzyska nowe „katalizatory” innowacji

08.10.2016

NCBiR ogłosiło nowe komplementarne programy, których celem jest wzmocnienie konkurencyjności sektora energetyki. PBSE ma służyć wytworzeniu nowych produktów dedykowanych energetyce, tj. urządzenia do produkcji energii z perowskitów, natomiast program IUSER nastawiony jest na rozwój systemów zarządzania (w tym za pomocą Internetu Rzeczy). Łączny budżet przeznaczony na dofinansowanie projektów w ramach pilotażowych konkursów szacowany jest na 150 mln zł i 125 mln zł. Więcej »

ISO 27018 Bezpieczna chmura - Czy to możliwe?

13.09.2016

Chmura obliczeniowa w biznesie nie jest już nowym zagadnieniem. Coraz więcej polskich organizacji zaczyna z niej korzystać. Wciąż jednak wielu menadżerów wzbrania się przed przenoszeniem danych do chmury. Głównym powodem jest kwestia bezpieczeństwa. I wcale nie ma się co dziwić, biorąc pod uwagę fakt, że organizacje gromadzą i przetrzymują ogromne ilości informacji o swoich klientach. Więcej »

Jeszcze możesz zostać partnerem MFI!

06.09.2016

Jest nas już 30, organizujemy ponad 60 wydarzeń, a to jeszcze nie wszystko. Ty też jeszcze możesz się przyłączyć i wspólnie z nami zorganizować największy festiwal innowacji w Polsce! Tegoroczna edycja Małopolskiego Festiwalu Innowacji (MFI) odbędzie się od 17 do 23 października. Więcej »

Ministerstwo Rozwoju akredytowało pierwsze ośrodki innowacji

11.08.2016

Wyłoniono oraz akredytowano pierwsze ośrodki innowacji, świadczące usługi dla MŚP o charakterze proinnowacyjnym. Więcej »


Newsletter - nowości wprost na e-mail
)