Investors (LP) Meeting po raz pierwszy na Venture Day 2016

Venture Day 2016 to czwarta już edycja wydarzenia, które tworzy przestrzeń do wymiany informacji, dzielenia się doświadczeniem oraz budowania relacji pomiędzy ludźmi działającymi na rzecz innowacji. Podczas Venture Day spotykają się przedstawiciele funduszy VC, CVC i private equity, pracownicy ośrodków badawczo-rozwojowych, przedsiębiorcy, naukowcy, startupowcy oraz przedstawiciele korporacji.

Z inicjatywy partnera Venture Day – funduszu Black Pearls VC, tegoroczny program wydarzenia został wzbogacony o nowy element: Investors (Limited Partner) Meeting, czyli spotkanie, którego celem jest przybliżenie potencjalnym inwestorom prywatnym tematyki inwestycji w fundusze Venture Capital. Investors (LP) Meeting, jako odrębne wydarzenie o zamkniętym i kameralnym charakterze, odbędzie się 17 listopada w Olivia Business Centre w Gdańsku. Współprowadzącą spotkanie będzie Ewa Treitz z Black Pearls VC, która przybliży uczestnikom tematykę struktur funduszy inwestycyjnych, ich ograniczeń, mechaniki inwestycji oraz raportowania funduszu do Limited Partners. Ewa Treitz ukończyła w tym roku prestiżowy dwuletni program Kaufmann Fellowship organizowany w Kalifornii dla przedstawicieli funduszy inwestujących w innowacje na całym świecie.

- Branża venture capital w Polsce jest młoda i rozwija się dynamicznie, a perspektywy jej wzrostu w najbliższej przyszłości są imponujące – uważa Ewa Treitz. - O ile jednak startupy mają do dyspozycji rozbudowany ekosystem wsparcia i współpracy, to nie można tego powiedzieć o polskich inwestorach. Nie mamy efektywnych struktur, w ramach których moglibyśmy wymieniać doświadczenia i budować podstawy do współpracy - czyli koinwestowania. Stąd nasza inicjatywa debaty „Szanse i bariery konsorcjum funduszy kapitałowych” podczas Venture Day – mówi przedstawicielka Black Pearls VC.

Networking i współpraca inwestorów są jednym z filarów prężnego i rozległego rynku venture capital w Stanach Zjednoczonych. W 2015 r. w USA fundusze VC zainwestowały blisko 60 miliardów dolarów. W tym samym czasie w Polsce - 200 mln złotych. – Venture Day jest próbą przeniesienia dobrych praktyk z USA i stworzenia platformy pobudzającej współpracę polskich inwestorów zarówno na poziomie merytorycznym, jak i ściśle biznesowym. Mamy nadzieję, że nowa formuła sprawdzi się i będzie początkiem nowej jakości działania w polskim venture capital – dodaje Ewa Treitz z Black Pearls VC.

Venture Day 2016 odbędzie się 17-18 listopada w Gdańsku, a także 1 grudnia w Warszawie.

Partnerami konferencji są Olivia Business Centre, Pomorski Klaster ICT Interizon oraz Black Pearls VC.

Wcześniejsze aktualności


Newsletter - nowości wprost na e-mail
)