Ebiurorachunkowe.pl - zapraszamy do świata nowoczesnej księgowości

  • 04.09.2013
  • 4741
  • Źródło: www.ebiurorachunkowe.pl

Rachunkowość firm istnieje niemalże od początku przedsiębiorczości. Postać buchaltera, sprawującego pieczę nad kondycją finansową firmy, jest nieodłącznym elementem przedsiębiorstwa. Należy jednak zwrócić uwagę, że księgowość podlega ciągłej ewolucji. Księgowy nie jest już postacią skoncentrowaną wyłącznie na liczbach, a stał się profesjonalnym doradcą, wskazującym kierunki rozwoju firmy oraz dbającym o jej harmonijny rozwój biznesowy. Wiodącą rolę w zmianie wizerunku księgowego odgrywają wdrażane innowacje. Wiele osób słysząc o innowacyjnych kierunkach w rachunkowości zastanawia się nad ich charakterem. Na myśl przychodzą pojęcia takie, jak tzw. kreatywna księgowość i inne praktyki, wskazujące na balansowanie na granicy prawa. Niesłusznie.

W początkowej fazie, osobę księgowego pracującego na etacie zastąpiło biuro rachunkowe, prowadzące outsourcing usług. W kolejnych latach zaobserwowano dynamiczny rozwój oferty poszczególnych firm. Samo księgowanie, czy prowadzenie dokumentacji związanej z kadrami już dawno nie wystarcza klientom biur rachunkowych. Konieczna staje się dywersyfikacja oferty o usługi prawne (tworzenie i opiniowanie umów handlowych, przekazywanie wytycznych w zakresie prawa gospodarczego itp.), czy uzupełniające (tj. pomoc przy sporządzaniu dokumentów i sprawozdań, zakładanie firm, pomoc w likwidacji i przekształceniach). Ponadto, wiodącą rolę we współpracy z klientem stanowi nie tylko rzetelna praca, lecz również sprawna komunikacja oraz pełna dyspozycyjność. Jednym z rozwiązań pozwalających osiągnąć zakładane cele, jest informatyzacja w zakresie relacji usługowych. Należy w tym miejscu wskazać m.in. www.ebiurorachunkowe.pl: projekt zrealizowany przez Doradcę Podatkowego Zbigniewa Macieja Szymika ze Zbrosławic.

O eBiurze, czyli kim jesteśmy?

Nasze biuro rachunkowe istnieje na rynku od 20 lat. W tym czasie zdobyliśmy wiedzę i doświadczenie, które wykorzystujemy we współpracy z firmami. Reprezentujemy klienta przed organami skarbowymi, dbamy o sprawy podatkowe i jesteśmy na bieżąco we wszystkich obowiązujących przepisach. Klient w każdym momencie może się z nami spotkać: nie jesteśmy anonimowi, ani nie zapominamy, że najważniejszym kapitałem są ludzie. To oni oraz ich wiedza mają wpływ na jakość świadczonych usług. Zatrudniamy najlepszych specjalistów w branży, dbając o to, żeby atmosfera w biurze przekładała się na budowanie pozytywnych więzi i kontaktów z Klientami. Naszą firmę tworzymy wspólnie, uważnie wsłuchując się w ich potrzeby. Naszymi Klientami opiekuje się ponad 20 specjalistów, pracujących w czterech działach: księgi handlowe, księgi podatkowe; kadry, płace, ZUS; doradztwo podatkowe i prawne. W naszym biurze można znaleźć wszystkie usługi, których potrzebuje dzisiejsza firma.

Dbając o wygodę Klientów, postanowiliśmy poszerzyć naszą działalność o nowoczesną księgowość - połączenie naszego długoletniego doświadczenia z nowoczesną technologią. eBiuro jest odpowiedzią na dynamicznie zmieniający się rynek oraz potrzeby przedsiębiorców. Połączenie tradycyjnego biura rachunkowego z usługami online, jest możliwe dzięki wykorzystaniu wysokiej klasy systemy oraz programy, dzięki którym posiadamy praktycznie nieograniczone możliwości w zakresie zarządzania firmą. Dzięki usługom online współpraca z naszym biurem jest wygodna, a Klient ma kontrolę nad wszystkimi sprawami, którymi się zajmujemy, korzysta z aplikacji do obsługi swojej firmy.

Jak to działa?

Aby zaoszczędzić czas i pieniądze Klienta, stworzyliśmy System, który eliminuje większość uciążliwych elementów współpracy z tradycyjnym biurem rachunkowym, takich jak konieczność dowozu dokumentów do księgowej, niski poziom doradztwa w zakresie optymalizacji kosztów, czy zbyt późna informacja o wysokości podatków. Zasady współpracy są proste: nie ukrywamy żadnych kosztów. Klient współpracuje z konkretną księgową oraz doradcą podatkowym, którzy są gwarancją bezpieczeństwa świadczonych usług.

Aby utworzyć swoje konto w naszym biurze, Klient musi mieć zarejestrowaną działalność gospodarczą. Zdajemy sobie sprawę, że czynność ta może sprawiać wiele problemów, szczególnie w zakresie wyboru odpowiedniego PKD czy formy opodatkowania. Dlatego też każdej zainteresowanej osobie służymy wsparciem poprzez przygotowane przez nas materiały informacyjne, można także zadzwonić do nas i skontaktować się ze specjalistką, Justyną Drzyzgą. Zarejestrujemy działalność w CEIDG, uzgadniając wcześniej wszystkie szczegóły. Jedynie co Klient musi zrobić, to udać się do dowolnego urzędu miasta lub gminy i złożyć własnoręczny podpis na dokumencie rejestracyjnym (jeśli używa podpisu elektronicznego, będzie to mógł zrobić z dowolnego miejsca na świecie). Zachęcamy do obejrzenia filmu, z którego dowiedzą się Państwo, jakie to proste.

Następnie, żeby rozpocząć współpracę z nami, wystarczy dokonać krótkiej rejestracji na naszej stronie. Po weryfikacji danych, konto zostaje uruchomione, o czym Klient zostaje poinformowany pocztą elektroniczną. Następnie może wybrać odpowiedni pakiet usług oraz opcje dodatkowe. System automatycznie wygeneruje umowę z nami oraz wszystkie niezbędne upoważnienia i pełnomocnictwa. Wystarczy je podpisać i przesłać na nasz adres.

Nowoczesna księgowość

Zakładając konto w Systemie eBiuro, Klient uzyskuje dostęp do innowacyjnego serwisu nowoczesnej księgowości, dzięki któremu jest w stanie:

- uczestniczyć w systemie online, za pomocą którego będzie mógł wystawiać faktury i prowadzić magazyn towarów, zapoznać się ze swoimi wynikami finansowymi, uzyskać informacje o wysokości podatków i składek ZUS, prowadzić korespondencję ze swoją księgową i doradcą podatkowym. A jeśli zechce, będzie mógł przeglądać rozrachunki i sporządzać analizy finansowe;

- zdalnie przekazywać dokumenty księgowe;

- otrzymywać na czas informacje o płatnościach i podatkach, informacje w zakresie optymalizacji kosztów i najkorzystniejszej formy opodatkowania;

- przetwarzać dane finansowe przy pomocy intuicyjnych i łatwych w obsłudze aplikacji, dostępnych przez komputer, telefon lub tablet;

- wykonać szereg dodatkowych czynności usprawniających obsługę finansową.

W nowoczesnej księgowości Klient może w pełni zaufać usługom online. Za całym systemem stoją konkretni ludzie, opiekunowie firmy, z którymi można się kontaktować w wygodny sposób. Ponosząc pełną odpowiedzialność za własne błędy doradzamy, pomagamy, jesteśmy przedstawicielami przed urzędem skarbowym, zajmujemy się wszystkim czego potrzebuje dzisiejsza mała i średnia firma w zakresie księgowości, podatków i prawa. Razem z naszym Klientem pracujemy na wspólnym oprogramowaniu stworzonym z wykorzystaniem technologii Citrix XenApp. Brzmi skomplikowanie, ale wykorzystanie bezpiecznych aplikacji w rozwiązaniach internetowych stwarza praktycznie nieograniczone możliwości w zakresie zarządzania firmą.

W zależności od wielkości firmy i potrzeb proponujemy szeroki wybór usługi oraz możliwość podjęcia przez Klienta decyzji, jakich informacji potrzebuje oraz kto będzie miał do nich dostęp. W systemie można prowadzić sprzedaż swojej firmy, prowadzić magazyn czy raport kasowy. Dokumenty są przekazywane do biura elektronicznie lub odbiera je kurier. Ponadto, co miesiąc Klient otrzymuje elektroniczny Biuletyn, gdzie znajdzie podstawowe informacje związane z prowadzeniem działalności gospodarczej. Pełen opis funkcjonalności systemu, w tym informacje o pakietach, dostępne są na stronie projektu.

Dlaczego Ebiurorachunkowe.pl?

Atuty oraz korzyści płynące ze współpracy z Biurem Doradcy Podatkowego Zbigniewa Macieja Szymika można ująć w kilku prostych zasadach:

- Wygoda: firma umożliwia korzystanie z wygodnych aplikacji, zapewniających stały dostęp do danych firmy i bieżących wyników. Dokumenty mogą zostać przesyłane tak, jak najwygodniej - pocztą, kurierem, elektronicznie. Klient nie stresuje się sprawami urzędowymi: pracownicy firmy wszystkim zajmą się za niego;

- Bezpieczeństwo: o bezpieczeństwo firmy dba doradca podatkowy oraz jego pracownicy, z którymi zawsze można się kontaktować. Ponadto obowiązkowe ubezpieczenie OC chroni firmę przed skutkami ewentualnych błędów;

- Proste zasady: biuro umożliwia wybór pakietu usług najlepiej dopasowanego do potrzeb Klienta, łatwy sposób zawarcia i podpisania umowy, pełny dostęp do informacji i stały kontakt z opiekunem firmy;

- Jakość: współpraca z doradcą podatkowym z dwudziestoletnim doświadczeniem na rynku zapewnia najwyższą jakość obsługi firm. Korzystanie z usług biura rachunkowego prowadzonego przez księgowych czy z serwisów oferujących wyłącznie obsługę online nie rozwiąże większości problemów podatkowych z którymi stykają się firmy;

- Nowoczesność: przedsiębiorstwo korzysta z nowoczesnego oprogramowania i wsparcia informatyków, którzy dbają o to, by współpraca była wygodniejsza i bezpieczna.

Wszystko to powoduje, że Biuro Doradcy Podatkowego Zbigniewa Macieja Szymika to firma solidna, zajmująca się finansami w sposób rzetelny i nastawiona na potrzeby Klienta. Należy zwrócić uwagę, że doradca podatkowy to zawód zaufania publicznego. Zaufanie to budowane jest w oparciu o stawiane wysokie wymagania, dzięki którym doradca podatkowy może wykonywać zawód i zapewnić swoim klientom wysoką jakość usług i bezpieczeństwo. Współpraca z biurem to pewność, że usługi świadczone są na najwyższym poziomie, a także wygoda i bezpieczeństwo Klienta. Ponadto, dzięki wprowadzonym innowacjom zapewniającym skuteczną i płynną komunikację, firma jest w stanie podjąć współpracę z każdą firmą w dowolnym miejscu w kraju i nie tylko.

Wcześniejsze artykuły


Newsletter - nowości wprost na e-mail
)