Sztuka prowadzenia biznesu zaledwie w 10 dni

  • 12.06.2014
  • 3146
  • Źródło: http://www.mtbiznes.pl/

 

Międzynarodowy bestseller Stevena Silbigera MBA w dziesięć dni pomógł już tysiącom osób opanować wiedzę wykładaną w najlepszych szkołach biznesu w Stanach Zjednoczonych, przy czym korzystanie z tej książki wymaga poświęcenia zaledwie ułamka czasu i kosztów potrzebnych do uzyskania dyplomu MBA. Nowe, zaktualizowane wydanie zawiera najbardziej aktualne informacje niezbędne do zrozumienia zawiłości współczesnego globalnego biznesu.

Zakres tematyczny sprawia, że pozycja stanowi godną polecenia lekturę nie tylko zarządom przedsiębiorstw, menedżerom, czy konsultantom biznesowym, lecz również firmom szkoleniowym, czy uczelniom wyższym. Zwłaszcza w dobie obecnego wyhamowania obserwowanego na rynku szkoleń, czy postępującego niżu demograficznego, skrócenie procesu nauczania zwiększy efektywność działania takich firm i instytucji oraz pozwoli im na ograniczenie kosztów prowadzonej działalności.

10-dniowy kurs MBA zawarty w tej książce jest syntezą materiału wykładanego podczas najpopularniejszych kursów biznesu
na Uniwersytecie Harvarda, Uniwersytecie Stanforda, Uniwersytecie Pensylwanii, Uniwersytecie Chicago, Uniwersytecie Northwestern i Uniwersytecie Wirginii. Obejmuje takie zagadnienia, jak przywództwo, etyka i praworządność w biznesie, planowanie finansowe, obrót nieruchomościami oraz wiele innych aktualnych tematów. Na kartach tej niezwykłej książki znajdą Państwo informacje, doświadczenie i pewność siebie niezbędne do osiągnięcia sukcesu. Można zdobyć to wszystko, studiując ją w tempie jednego łatwego rozdziału dziennie.

Od autora:

10-dniowy kurs MBA jest kompilacją najważniejszych zagadnień omawianych podczas studiów MBA w dziesięciu najlepszych szkołach biznesu. Aura tajemniczości otaczająca najlepsze szkoły biznesu wynika z tego, że ich programy nauczania wydają się niezwykle wyjątkowe i skomplikowane. Nawiasem mówiąc, od tego zależą także ich dochody. Przedsiębiorstwa płacą krocie, aby ich menedżerowie mogli choć przez kilka dni czerpać z tych świętych źródeł wiedzy. Tymczasem podstawy edukacji MBA są w istocie dość proste i z łatwością mogłyby zostać opanowane przez większość ludzi. Potwierdzają to tysiące czytelników niniejszej książki! Ci ludzie w rożnych sytuacjach biznesowych stosują w praktyce zaczerpniętą z niej wiedzę. 10-dniowy kurs MBA okazał się przydatny nie tylko w Stanach Zjednoczonych: przetłumaczono go na wiele języków i wydano w wielu krajach świata. Bardzo dużo osób poszukuje wiedzy biznesowej, a należą do nich między innymi lekarze, prawnicy, biznesmeni i kandydaci na studia MBA. Ta książka zawiera odpowiedzi na ich pytania. 10-dniowy kurs MBA pozwala szybko i łatwo przyswoić sobie najważniejsze informacje.

Na podstawie 10-dniowego kursu MBA tworzone są krótkie programy szkoleniowe dla dyrektorów. Ta książka bez wątpienia może ci się przydać. Została napisana dla niecierpliwych czytelników i pozwala szybko opanować podstawy wiedzy MBA bez wyrzekania się dwuletnich zarobków i zadłużania się na tysiące złotych w celu opłacenia czesnego i pozostałych kosztów nauki. Kandydaci na studia MBA mogą dzięki tej książce zorientować się, czy warto inwestować pieniądze w dwa lata nauki; osoby rozpoczynające studia ekonomiczne mogą zyskać przewagę nad kolegami z roku; a ci, którzy nie mają czasu albo pieniędzy na studiowanie, mogą zdobyć wiedzę wartą co najmniej dziesiątki tysięcy złotych za ułamek tej ceny. Niestety, dzięki tej książce nie zdobędziesz przyjaciół ani wartościowych kontaktów biznesowych, które można nawiązać na elitarnej uczelni. Niemniej posiądziesz wiele umiejętności decydujących o sukcesie absolwentów studiów MBA.

Podstawowa wiedza wykładana podczas studiów MBA dotyczy dziewięciu dyscyplin. Niektóre uczelnie wymyślają specjalne, tajemnicze określenia tych dziedzin, ale ich zwykłe nazwy brzmią następująco: Marketing, Etyka, Rachunkowość, Nauka o organizacji, Analiza ilościowa, Finanse, Operacje, Ekonomia, Strategia.

To właśnie synteza wiedzy z tych wszystkich dyscyplin decyduje o wartości studiów MBA. Na przykład będący ich absolwentem menedżer ds. nowych produktów skupia się w swojej pracy nie tylko na kwestiach czysto marketingowych, ale także rozumie wyzwania finansowe i produkcyjne związane z wprowadzeniem na rynek nowego wyrobu oraz potrafi stawić im czoło. W programach studiów ekonomicznych pierwszego stopnia zwykle brakuje takiego skoordynowanego, multidyscyplinarnego podejścia. Ucząc się wszystkich dyscyplin z jednej książki, zyskujesz możliwość zsyntetyzowania wiedzy w taki sposób, w jaki robi się to w najlepszych szkołach MBA.

Wartość książki oraz ważną rolę, jaką może ona odgrywać w karierze zawodowej każdego szanującego się przedsiębiorcy, prezentują wybrane opinie czytelników:

To synteza najlepszych programów MBA. Książka jest interesująca, pełna ważnych informacji i zdecydowanie tańsza od studiów. Polecam!

TOM FISCHGRUND, Autor książki The Insider’s Guide to the Top Ten Business Schools, absolwent studiów MBA na Uniwersytecie Harvarda, rocznik 1980, menedżer ds. marketingu w Coca-Coli.

Nie mogłem przerwać kariery na dwa lata, ale wiedziałem, że dzięki MBA mógłbym lepiej obsługiwać moich klientów. Steve Silbiger umożliwił wszystkim profesjonalistom z małych i dużych firm sięgnięcie po tę wiedzę. 10-dniowy kurs MBA dał mi przewagę konkurencyjną, której brakuje wielu osobom.

GARY BLEIBERG, Dyrektor finansowy firmy High Yield, należącej do Carlyle Group, przestudiował 10-dniowy kurs MBA w 2010 roku.

Standardowy dwuletni kurs MBA przypomina picie wody ze strażackiej sikawki; 10-dniowy kurs MBA to popijanie z kranu. Możesz pić w takim tempie, jakie najbardziej ci odpowiada, dopóki nie zaspokoisz pragnienia.

ARTHUR KLAUSNER, Absolwent studiów MBA na Uniwersytecie Stanforda, rocznik 1990, dyrektor działu badań rynkowych, Domain Associates (fundusz venture capital).

Skondensowana wiedza i pełne faktów podsumowania sprawiają, że ta książka jest świetnym kursem odświeżającym. Powinna być lekturą obowiązkową dla wszystkich studentów MBA.

JIM ERNST, Absolwent studiów MBA na Uniwersytecie Northwestern, rocznik 1976, inżynier projektu, United Engineers.

10-dniowy kurs MBA wyposażył mnie w narzędzia umożliwiające lepsze zarządzanie moją kancelarią oraz reprezentowanie klientów. Każdy prawnik powinien przeczytać tę książkę.

CAROL A. CINOTTI, Przestudiowała 10-dniowy kurs MBA w 1999 roku, partnerka w kancelarii McCausland, Keen & Buckman.

Podsumowując, książka stanowi wartościowe kompendium wiedzy, zwłaszcza dotyczącej sposobu prezentowania zagadnień dot. umiejętności, które powinien posiadać każdy przedsiębiorca, m.in.:

- czytania i interpretowania sprawozdań finansowych;
- opracowywania i wdrażania skutecznych i przejrzystych planów marketingowych;
- rozumienia zasad i metod rachunkowości;
- opracowywania strategii tworzenia i rozwoju biznesu;
- rozumienia koncepcji wartości bieżącej;
- wyceny akcji, obligacji i opcji;
- używania żargonu menedżerów.

Inspiracją tekstu jest książka MBA w dziesięć dni Stevena A. Silbigera (Wydawnictwo MT Biznes, 2014)
Wykorzystanie za wiedzą Wydawcy.

Zapoznaj się także z pozostałymi pozycjami Wydawnictw MT Biznes i Poltext, m.in.:

1)
Polska na globalnej szachownicy:

Książka o polskiej strategii cywilizacyjnej, napisana z intelektualnym rozmachem, zapraszająca czytelnika do innowacyjnego i śmiałego myślenia o sprawach polskich, europejskich i światowych.

Na szerokim tle procesów globalizacji, wyłaniającego się nowego porządku świata, integracji europejskiej oraz rewolucji technologicznej autorzy pytają o polski interes narodowy i udzielają odpowiedzi na pytania tj. m.in.: jak rozwiązać polski problem demograficzny, jak wygrywać polskie interesy w Unii Europejskiej, jak szukać polskich szans na szybszy rozwój gospodarczy poza Europą, jak wybrnąć z polskiej energetycznej kwadratury koła, czy jak stworzyć polskie społeczeństwo wiedzy.

2) Inwestowanie na rynku nieruchomości:

Publikacja porusza istotne dla inwestorów problemy związane z inwestowaniem na rynku nieruchomości, w tym dotyczące różnego typu źródeł ryzyka oraz finansowania decyzji inwestycyjnych. W praktyce specyficzne cechy nieruchomości wymagają od inwestorów szczególnej uwagi i znajomości rynku, tym bardziej że ich znaczenie istotnie wzrasta w sytuacjach kryzysowych.

Wiele ciekawych i aplikacyjnych wątków omawianych w książce dotyczy specyfiki formalnoprawnych regulacji związanych z nabywaniem nieruchomości w Polsce przez cudzoziemców oraz funkcjonowania zamkniętych oraz otwartych funduszy inwestycyjnych aktywnych na rynku nieruchomości, które umożliwiają klientom budowanie zdywersyfikowanych portfeli inwestycyjnych.

3) Einstein inwestowania:

Einstein inwestowania to pasjonujący i wielowymiarowy portret jednej z największych legend dwudziestowiecznych finansów. To obowiązkowa lektura dla inwestujących w wartość, analityków giełdowych oraz tych, którzy chcieliby dowiedzieć się czegoś więcej o Benjaminie Grahamie, człowieku, o którym podziwiający go Warren Buffett powiedział: „Bardziej niż jakikolwiek inny człowiek (poza moim ojcem) wpłynął na moje życie”.

4) Zjedz tę żabę:

Książka dla ludzi biznesu. Ta „ogromna żaba” czekająca na zjedzenie, to twoje największe, najważniejsze zadanie, z którego realizacją będziesz prawdopodobnie zwlekał, jeśli nie zajmiesz się nim od razu. Jest ona również tym zadaniem, które w danym momencie może mieć najkorzystniejszy wpływ na twoje życie i pomóc ci w szybkim osiągnięciu oczekiwanych rezultatów. Rozpoczęcie pracy od połknięcia „żaby” gwarantuje przez cały dzień poczucie zadowolenia wynikającego ze świadomości, że już nic gorszego nie może ci się dzisiaj przytrafić.

Dwadzieścia jeden opisanych tu metod osiągania sukcesu ma za cel poprawę ogólnej wydajności i wzmocnienia twojej pozycji w pracy. Wiele z podanych pomysłów można też zastosować w życiu prywatnym. Prezentowane strategie to rodzaj szwedzkiego stołu technik pomocnych w osiągnięciu lepszych wyników i poprawy wydajności, których możesz użyć w każdej chwili, w dowolnej kolejności i sekwencji, jaką uznasz za właściwą. Im szybciej je opanujesz i zaczniesz stosować, tym szybciej zaczniesz osiągać sukcesy w karierze zawodowej.

Wcześniejsze artykuły


Newsletter - nowości wprost na e-mail
)